19.05.2017, 07:40

Poslanci rozhodli, regulácie pre taxislužby sa nezrušia

Poslanci rozhodli, regulácie pre taxislužby sa nezrušia
Zdroj: HN/ Peter Mayer

Opoziční poslanci zo SaS neuspeli so svojim návrhom na zrušenie regulácií pre taxislužby. Parlament neposunul do 2. čítania ich návrh zákona o cestnej doprave.

Poslanci Jana Kiššová, Miroslav Ivan, Eugen Jurzyca a Vladimír Sloboda chceli vyriešiť problém medzi taxikármi a alternatívnymi prepravcami, ktorí fungujú prostredníctvom mobilných aplikácií. Liberáli v novele navrhovali zrušenie všetkých regulácií, ktoré dnes platia pre taxislužby. Jedinú podmienku, ktorú v zákone chceli ponechať je, aby mali vo vozidle namontovaný taxameter a zároveň uvádzali informáciu o tarife za kilometer pre pasažiera.

Poslanci sú totiž presvedčení, že ostatné regulácie taxislužby enormne byrokraticky zaťažujú. Navrhovali preto vypustiť napríklad preukazovanie odbornej spôsobilosti, povinnosť mať stanovište či finančnú zábezpeku 1000 eur, alebo minimálny vek 21 rokov a povinné psychotesty. Tiež chceli zo zákona vypustiť aj požiadavky pre vozidlá taxislužieb, ako je napríklad minimálny objem batožinového priestoru vo vozidle či jeho vek.

Do zákona zároveň navrhovali zaviesť novú formu podnikania. Voľná živnosť mala byť definovaná pod názvom zmluvná nepravidelná doprava.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.