22.05.2017, 00:00

Sky Park láka na Zahu Hadid. Záujem už prekonal ponuku

Štúdia iracko-britskej architektky ožíva. Penta začala s výstavbou obytných vežiakov.

Sky Park
Zdroj: Sky Park

Po ôsmich rokoch čakania developerský projekt v Bratislave za 300 miliónov napokon ožíva. Štúdia zosnulej iracko-britskej architektky Zahy Hadid Sky Park sa koncom minulého týždňa oficiálne preniesla do fázy výstavby. „Som veľmi rád, že sme sa dostali až sem a mohli sme výstavbu oficiálne odštartovať,“ povedal Jozef Oravkin, partner v spoločnosti Penta Investments, ktorá je developerom projektu. Napriek tomu, že z obytného a kancelárskeho komplexu stojí zatiaľ len základný kameň, prvé priestory boli na predaj už na jeseň 2016 a záujem o nich podľa spoločnosti už prevyšuje ponuku.

Modernejšia metropola
Sky Park budú tvoriť tri bytové a dve kancelárske veže, s kapacitou 786 bytov, viac ako 50-tisíc štvorcových metrov kancelárskych priestorov, 1 100 parkovacích miest a triapolhektárový park. Napriek stovkám dvojizbových, trojizbových i väčších bytov developer záujem zrejme neuspokojí. Podľa Oravkina je už teraz dvojnásobný oproti ponuke.

Projekt vyrastie v dvoch fázach. V prvej to budú práve obytné vežiaky, ktoré budú stavané naraz a dokončené majú byť koncom roka 2019, v druhej fáze pribudnú dve kancelárske veže.
Podľa investorov bude stavba v bývalej priemyselnej zóne neďaleko Dunaja na uliciach Čulenova a Továrenská budúcou atrakciou aj pre turistov. „Projekt by mal do Bratislavy priniesť svetovú architektúru, výhľady a nový park,“ vysvetľuje Gabriel Tóth, hovorca Penty. Podľa developera i architektov z britského štúdia bude Bratislava vďaka tejto stavbe zas o niečo atraktívnejšia pre turistov, ktorí si

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.