Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.05.2017, 00:00

Pre ľudí a firmy: Swan a Benestra sa spojili

Michal Rybovič, partner fondu Sandberg Capital, pre HN.

Pre ľudí a firmy: Swan a Benestra sa spojili
Zdroj: Marek Kmeť

Najlepšou možnosťou, odkedy sme začali monitorovať trh, bolo spojenie Benestry a Swanu. Obe spoločnosti sa výborne dopĺňajú. Benestra je veľmi silná v segmente korporátnych a biznis zákazníkov, na druhej strane Swan je silný v rezidenčnom segmente, kde Benestra vôbec nepôsobí, hovorí partner fondu Sandberg Capital Michal Rybovič.

Len včera ste definitívne podpísali spojenie Benestry a Swanu, čo táto dohoda znamená?
Hoci máme rozrobených niekoľko projektov v rôznych segmentoch, najaktuálnejším je práve teraz podpísaná transakcia. Spojenie dvoch najväčších alternatívnych telekomunikačných operátorov na Slovensku – Swan a Benestra. To je zatiaľ naša najväčšia investícia a čaká nás tam aj najviac práce, keďže spájanie operátorov je náročný proces.

V akej hodnote sa pohybovala dohoda?
Tieto detaily nemôžem konkretizovať.

Čo teraz bude nasledovať?
Schvaľovanie protimonopolným úradom. Predpokladáme, že bude trvať približne tri až štyri mesiace. Následne dôjde k prevodu akcií. V tom momente sa my staneme polovičným vlastníkom oboch spoločností a to isté bude platiť aj v prípade DanubiaTelu, vlastníka Swanu. V tretej fáze nastane integrácia operátorov, ktorú odhadujeme na 12 až 18 mesiacov.

Po tom, čo sa spojenie realizuje, aké bude vaše postavenie na trhu?
Spájame významných hráčov na trhu, Swan, ktorého 100-percentným vlastníkom je spoločnosť DanubiaTel, a Benestru, ktorú vlastní Sandberg Capital. Každý z nás si ponechá v spoločnom podniku rovnaký – 50-percentný podiel. Spolu tak vytvoríme najväčšieho alternatívneho telekomunikačného operátora na Slovensku, ktorý bude ponúkať fixné telekomunikačné služby (to znamená okrem mobilných služieb). Zároveň budeme najväčší telekomunikačný operátor vlastnený slovenským kapitálom. Z pohľadu objemu tržieb na slovenskom telekomunikačnom trhu budeme číslo 4, za tromi najväčšími mobilnými operátormi.

Od koho vznikol impulz, aby sa tieto dve spoločnosti spojili?
Konsolidácia telekomunikačného trhu sa deje na celom svete. S kolegami v Sandberg Capital sme niekoľko rokov sledovali vývoj na slovenskom telekomunikačnom trhu. Konsoli

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.