Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.05.2017, 14:39

GM sa v Ázii nedarí, problémy pocítia zamestnanci. Automobilka rázne zníži počet pracovníkov v Singapure

GM sa v Ázii nedarí, problémy pocítia zamestnanci. Automobilka rázne zníži počet pracovníkov v Singapure
Zdroj: Reuters

Americká automobilka General Motors (GM) zníži počet zamestnancov vo svojej centrále v Singapure. Koncern už minulý týždeň oznámil, že zredukuje svoju prítomnosť na trhoch, kde má problémy dosiahnuť zisk a rast.

Divízia GM International, ktorá riadi aktivity koncernu na trhoch v juhovýchodnej Ázii, do konca roka zníži počet zamestnancov zo súčasných 180 na 50. Uviedol to zdroj, ktorý nechcel byť menovaný. Zhruba 90 zamestnancov odíde z firmy do konca júna a zvyšných 40 príde o miesto do konca tohto roka.

GM minulý týždeň oznámil, že zastaví predaj svojich áut v Indii, a predá svoj podiel v juhoafrickej firme GM East Africa spoločnosti Isuzu Motors. Automobilka podniká agresívne kroky, aby sa zbavila neziskových firiem, obmedzila koncentráciu na Čínu a sústredila sa na vysoko ziskový trh s ľahkými nákladnými autami a SUV modelmi v Severnej a Južnej Amerike.

V marci GM oznámil, že sa dohodol na predaji svojej európskej divízie Opel francúzskemu koncernu PSA.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.