Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2017, 00:00

Značky Deichmann a CCC u nás vo veľkom expandujú

Obuvnícke firmy postupne valcujú dlhoročné stálice na slovenskom trhu.

Kým pred pár rokmi Slováci nakupovali najmä v obchodoch značiek Baťa a Humanic, dnes sa situácia obrátila. Rekord v počte predajní na Slovensku drží nemecký Deichmann a v tesnom závese za ním stojí poľská značka CCC. Obe majú v pláne tento rok expandovať. Otvoriť chcú zhodný počet pobočiek, a to presne šesť.

Rýchlo rastúca sieť
Deichmann pôsobí v 24 krajinách s počtom viac ako 3 800 obchodov a svoje postavenie na trhu neustále upevňuje. To platí aj pre Slovensko. Na náš trh vstúpila značka v roku 2003 a do dnešného dňa sa dostala na rekordné číslo 70 predajní po celom území štátu, pričom tento rok plánuje pridať ďalšie predajne. „Na aktuálny hospodársky rok je plánovaných šesť nových predajní,“ potvrdzuje Radovan Fojt z komunikačného oddelenia spoločnosti Deichmann, no bližšie informácie zatiaľ konkretizovať nechce. Od roku 2009 sa značka stala lídrom. Najmladší účastník nášho trhu, značka CCC, ktorá u nás pôsobí od roku 2012, sa však drží v tesnom závese. Aktuálne sa môže pýšiť 44 pobočkami. „Áno, máme v pláne tento rok otvoriť ešte asi šesť predajní a expanzia bude po

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.