Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2017, 11:14

Japonci zásadne reagujú na starnúce obyvateľstvo. Vláda podporí viacero technológií

Japonská vláda reaguje na zhoršujúcu sa demografickú situáciu v krajine.

Japonci zásadne reagujú na starnúce obyvateľstvo. Vláda podporí viacero technológií
Zdroj: Reuters

S cieľom predĺžiť dĺžku života, zásadne zmodernizovať dopravu, zdokonaliť prácu dodávateľských reťazcov a zlepšiť infraštruktúru hodlá japonská vláda zaviesť viacero nástrojov modernej technológie.

Napríklad dodávku balíkov prostredníctvom dronov od roku 2020 a komerčné využitie samoriadiacich nákladných vozidiel od roku 2022. Tieto plány by mali byť dokončené do 9. júna, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa na svoje zdroje.

V rámci ďalších opatrení, ako podporiť rozvoj súkromného sektora, chce vláda stimulovať zdravotníctvo, aby pri stanovovaní diagnóz využívalo veľké dátové súbory, takzvaná big dáta, a umelú inteligenciu.

Niektorým firmám preto umožní testovať nové technológie mimo systému existujúcich reguláciou.

Najmä používanie dronov a samoriadiacich vozidiel je pre Japonsko veľmi aktuálne, pretože počet jeho ekonomicky činného obyvateľstva sa zásadne znížil a pre niektoré podniky sa stal dôvodom na obmedzovanie činnosti.

Najväčšia japonská prepravná služba Yamato Holdings Co, ktorá doručuje každý druhý balík poslaný v krajine, v apríli oznámila, že kvôli nedostatku zamestnancov zredukuje dodávky a zvýšia ceny.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.