Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2017, 11:08

BMW zastavuje výrobné linky v Južnej Afrike a Číne. Pre problémy s dodávateľmi

BMW zastavuje výrobné linky v Južnej Afrike a Číne. Pre problémy s dodávateľmi
Zdroj: Reuters

Nemecká automobilka BMW dnes oznámila, že zastavuje produkciu vo svojich závodoch v Číne a v Južnej Afrike. Dôvodom je nedostatok súčiastok.

Nemecký časopis Focus cez víkend informoval, že automobilka musela už v piatok 26. mája zastaviť výrobu vo svojom domácom závode v Lipsku pre problémy so zásobovaním komponentmi od nešpecifikovaného subdodávateľa z Talianska, ktorý nie je schopný dodať požadované množstvo súčiastok.

Hovorca firmy Michael Rebstock dnes oznámil, že aj čínsky a juhoafrický závod zastavujú výrobné linky, zatiaľ na jeden deň, ale v lipskom závode potrvá čiastočná odstávka dlhšie.

Ziskovosť BMW pritom už v 1. kvartáli klesla pre výpredaje starších modelov, ktoré automobilka ponúkla za nižšie ceny, aby sa ich rýchlejšie zbavila. BMW napriek tomu v prvých troch mesiacoch roka zvýšil svoj odbyt len o 5,2 percenta, čo je slabší rast ako v prípade konkurenčného Mercedesu, ktorý v rovnakom období zvýšil svoj predaj o 16 percent.

Pravdepodobné finančné dôsledky aktuálnej odstávky vo výrobe označil Rebstock za "zvládnuteľné, ale zatiaľ nevyčíslené". Dodal, že vedenie firmy vytvorilo pracovnú skupinu, ktorá hľadá riešenie problému.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.