31.05.2017, 00:00

Penta v Česku pri mäse narazila. Jej závod končí

Finančníci sa v rámci šetrenia nákladov rozhodli zatvoriť Schneider v Plzni.

mäsokombinát - ilustračná snímka
Zdroj: Reuters

Pentu opäť trápi problémový biznis s mäsom. Rozhodla sa preto zatvoriť jeden zo svojich mäsokombinátov Schneider v Plzni. „Akvizícia značky bola pre náš holding vstupenkou na český trh. Uzatvorenie mäsokombinátu nám umožní zefektívniť výrobu a v konečnom dôsledku budeme pružnejší i pri plnení požiadaviek zákazníkov,“ konštatuje generálny riaditeľ mäsokombinátu Plzeň Ladislav Čechovič. Celá výroba českého giganta sa presunie na Slovensko do prevádzok Mecomu v Humennom a Lučenci. Finančníci z Penty sa však netaja, že sa svojej nevydarenej investícii plánujú v budúcnosti zbaviť nadobro. „Pre Pentu je Carnibona investícia, pre ktorú budeme hľadať strategického investora a neplánujeme si ju dlhodobo ponechať,“ konštatuje hovorca spoločnosti Penta Gabriel Tóth. Zároveň tvrdí, že sa do predaja nehrnú.

Výroba poputuje na Slovensko
Po uzatvorení závodu v Česku bude mäsospracovateľský holding Penty Carnibona mať dva slovenské závody v Lučenci a Humennom, ktoré fungujú pod značkou Mecom, a ďalšie dva v maďarskom Szolnoku a Békéscabe. „Prijaté rozhodnutie je len pokračovaním dlhodobej stratégie konsolidácie výrobných kapacít v holdingu Carnibona. Jej cieľom je zefektívniť výrobu a zlepšiť štandard služieb pre zákazníkov spoločnosti,“ uvádza Tóth.


Podobná konsolidácia v slovenských závodoch

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.