Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
31.05.2017, 00:00

Za problémy Centroomu vinia odborníci statika Tomčániho

Polyfunkčná stavba, ktorá ohrozovala život a zdravie jej obyvateľov, mala podľa Jozefa Špánika závažné pochybenia vo výpočtoch záťaže. Priestory po problémoch stratili na hodnote.

Prepadnutá strecha na 3nity, Apollo 1 určené na demoláciu a dočasné vysťahovaný polyfunkčný dom Centroom v Piešťanoch. To je bilancia pochybení statika Jána Tomčániho. Ten je stále poťahovaný po súdoch, kde sa neúspešne bráni. Kauza domu Centroom, ktorý je na lukratívnom mieste v centre Piešťan pri Auparku, pokračuje naďalej. Právom nahnevaní vlastníci bytov, ktorí sa do nich po sanácii vrátili koncom júla 2016, si dali vypracovať nový statický posudok od nezávislého statika Jozefa Špánika, ktorý pôsobí vo Viedni. Výsledky jeho zistení poukázali na viacnásobné pochybenie pôvodného statika stavby Jána Tomčániho. Napriek tomu sú ich byty podľa odborníkov nepredajné.


Reťazové zrútenie
Podľa Špániko

89% zľava na predplatné

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.