Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.06.2017, 00:00

Na trh prichádza nový online hráč. Banka 365

Neúspech ZUNO neodradil. Poštová banka štartuje mobilnú online banku.

Na trh prichádza nový online hráč. Banka 365
Zdroj: Poštová banka

ZUNO, ING, AXA. Všetky to skúšali s online bankou, ani jednej sa to však na našom trhu nepodarilo. Jedinou finančnou inštitúciou, ktorá doteraz v tomto segmente u nás prežila, je mBank. Teraz jej však pribudne konkurencia. Poštová banka v lete uvedie do prevádzky novú mobilnú online banku s názvom 365.

Online poradca
„Podstata inteligentného bankovníctva spočíva v tom, že človek od banky proaktívne dostane správnu informáciu v správnom čase na to, aby urobil správne rozhodnutie. Vieme mu poradiť, ako môže zmeniť svoje finančné správanie tak, aby mal na konci mesiaca viac peňazí než na začiatku,“ hovorí Marek Šupa, generálny riaditeľ banky 365.

Idea so založením podobného projektu vznikla už pred jeden a pol rokom, po príchode generálneho riaditeľa Andreja Zaťka do Poštovej banky. Už vtedy sa začali črtať kontúry možného digitálneho kanálu, ktorý pripravili s generálnym riaditeľom novej banky Šupom.

365 začne v lete spustením beta prevádzky, teda testovacej verzie s oklieštenými možnosťami využitia. V tomto štádiu bud

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.