Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.06.2017, 11:24

RegioJet spúšťa novú autobusovú linku. Do Budapešti sa dostanete od 13 eur

Autobus RegioJetu
Zdroj: TASR/B. Račko

Český dopravca RegioJet spúšťa od konca júna novú linku. Jeho žlté autobusy zamieria prvýkrát do Rumunska.

Autobusová linka pôjde na trati Bratislava - Letisko Budapešť - Szeged – Arad – Temešvár. Cena lístkov na budapeštianske letisko Ferenca Liszta je už od 13,50 eura, do Rumunska budú stáť od 33 eur. 

Linka bude prevádzkovaná 3-krát týždenne – v smere do Rumunska každú stredu, piatok a nedeľu, v opačnom smere z Rumunska do Bratislavy v pondelok, štvrtok a v sobotu.

Linku otvárame tesne pred začiatkom letnej sezóny. Rumunsko vnímame ako trh s veľmi vysokým no zatiaľ nespoznaným potenciálom. O linke sem uvažovali dlhodobo, Rumunom chceme ukázať ako vyzerá moderné cestovanie v 21. storočí,“ hovorí Marcela Hamříková, obchodná riaditeľka autobusov RegioJet a dodáva:

"Tesne pred letom sme spustili aj turistickú sezónnu linku z Bratislavy do chorvátskeho Splitu, ktorá sa stretla u cestujúcich s veľkou popularitou. Ešte pred jej spustením bola veľká časť spojov vypredaná už na niekoľko mesiacov dopredu, preto plánujeme ďalšie posilnenie do tejto prímorskej oblasti."

Autobusy budú vychádzať z Bratislavy o 11:15 hod., do Aradu prídu o 20:00 hod. a na konečnú v Temešvári dorazia o 20:55 hod. V opačnom smere bude autobus z Temešváru odchádzať na druhý deň o 9:00, z Aradu o 10:00 a do Bratislavy príde poobede o 16:45.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.