Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2017, 00:00

Tesco sa zmenšuje. Chce prehľadnejšie hypermarkety

Sieť obchodov zmenšuje nákupnú plochu prevádzok. Pridáva viac doplnkových služieb.

Tesco sa zmenšuje. Chce prehľadnejšie hypermarkety
Zdroj: Reuters

Súčasným trendom u nás sú menšie potraviny a rýchlejší nákup. A tomu sa najnovšie prispôsobuje aj sieť hypermarketov britskej značky Tesco, ktorá mení na Slovensku svoju predajnú stratégiu a v prevádzkach zmenšuje predajnú plochu potravín. Chce sa tak vyhnúť zdĺhavému hľadaniu výrobkov a chaosu. Uvoľnené miesto majú zaplniť ďalšie prevádzky.


Hypermarkety budúcnosti
Premenu na menší formát už majú za sebou hypermarkety v Nitre a Trnave, ktoré sa zmenili na „hypermarkety budúcnosti“, ako ich spoločnosť nazýva. Hoci sa objavili informácie, že za zmenou je snaha o diskontný predaj, spoločnosť dohady odmieta. Predajná plocha sa má zmenšiť z pôvodných osemtisíc na necelých sedemtisíc štvorcových metrov. „Optimalizovali sme predajnú plochu s cieľom vytvorenia nových nájomných priestorov, predstavili sme novinky pre našich zákazníkov,“ tvrdí Martin Krajčovič, hovorca spoločnosti Tesco Stores pre Slovenskú republiku.


V poradí ďalšou prevádzkou, ktorá prejde zmenou, bude hypermarket v Košiciach a v budúcnosti plánuje reťazec aj premenu v bratislavskej Petržalke, nasledovať budú ďalšie. Zmena pritom prebieha nielen na Slovensku, ale vo všetkých krajinách strednej Európy ako Česká republika, Poľsko či Maďarsko.

Finančné problémyf
V roku 2014 sa spoločnosť dostala so ziskom do mínusu viac ako 44 miliónov. O rok neskôr sa jej nielenže podarilo dostať do plusu, ale zisk tvoril takmer 93 miliónov, čo bolo najviac počas pôsobenia na Slovensku. Minulý rok sa

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.