Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.06.2017, 12:09

Mzdy narástli v takmer každom odvetví. Pozrite sa, kto si prilepšil najviac

Aprílové mzdy medziročne klesli v jedinom odvetví.

Mzdy narástli v takmer každom odvetví. Pozrite sa, kto si prilepšil najviac
Zdroj: Dreamstime

Priemerná nominálna mesačná mzda na Slovensku narástla v apríli medziročne takmer vo všetkých odvetviach. Vyplýva to z údajov, ktoré dnes zverejnil Štatistický úrad Slovenskej republiky (ŠÚ SR).

Najviac si prilepšili ľudia pracujúci v maloobchode, ich mzda sa zvýšila o 11,1 percenta a dosiahla 673 eur. Nasledujú zamestnanci v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev, ktorí si prilepšili o 9 percent na úroveň 425 eur.

Nasledujú zamestnanci dopravy a skladovania (nárast o 8,1 percenta na 895 eur), priemyslu (nárast o 6,8 percenta na 1 039 eur), predaja a opravy motorových vozidiel (nárast o 5,3 percenta na 960 eur) a vybraných trhových službách (nárast o 4,4 percenta na 875 eur).

Medziročný nárast miezd pod úrovňou štyroch percent eviduje ŠÚ SR v troch odvetviach. Ide o ubytovanie (nárast o 3,6 percenta na 655 eur), stavebníctvo (nárast o 3,1 percenta na 660 eur), najmenej mzdy narástli v sektore veľkoobchodu, presnejšie o 2 percentá na 873 eur.

Aprílové mzdy sa medziročne znížili v informačných a komunikačných službách. ŠÚ SR eviduje ich pokles o 0,7 percenta, pracovníci v tomto odvetví však majú mzdu najvyššiu - 1 594 eur.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.