Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2017, 00:00

Štát nalieva peniaze z fondov do farmafirmy

V Medicproducte Lipany zaparkovali nevrátené financie z vytunelovanej českej záložne. Štát do firmy naleje takmer 4,2 milióna eur z európskych peňazí.

Štát nalieva peniaze z fondov do farmafirmy
Zdroj: Marchesini Group

V spoločnostiach z Prešovského a Košického kraja skončilo približne 56 miliónov eur z nikdy nesplatených úverov. Všetky pôžičky pritom podľa zistenia HN pochádzali z vytunelovanej českej záložne Metropolitní spořitelní družstvo (MSD), ktorá dodnes zamestnáva stovky policajných vyšetrovateľov. Peniaze sa vo firmách Slovákov navždy stratili cez personálne a majetkovo prepojený reťazec spoločností naviazaný na prešovskú adresu Pfri mlyne 5, kde sídlia desiatky pochybných firiem. Medzi príjemcov prostriedkov z transakcií pripomínajúcich finančné machinácie patrí i farmaceutická spoločnosť Medicproduct. Tá v Lipanoch vyrába špeciálne infúzne roztoky, suché a tekuté injekcie. Generické lieky napríklad dodávala pre značku Zentiva spadajúcu pod farmaceutický gigant Sanofi.

Odklepnuté eurofondy

Firma z východu Slovenska, ktorá je súčasťou neprehľadného čerpania finančných prostriedkov z MSD, sa pritom úspešne uchádza o eurofondovú dotáciu

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.