Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.06.2017, 00:00

Pri meškaní lietadla dostanete viac od aeroliniek

Pri meškaní lietadla dostanete viac od aeroliniek
Zdroj: Reuters

Dovolenkár príde na letisko a zistí, že jeho let mešká a jeho čakanie sa natiahne na niekoľko hodín. Od aeroliniek sa dočká maximálne fľašky minerálky a jednej bagety. Podľa nariadenia Európskej únie z roku 2004 má pasažier nárok na odškodné, prípadne inú starostlivosť, ktorú má zabezpečiť letecká spoločnosť. Máte nárok napríklad aj na ubytovanie či preplatenie letenky. Aj keď sú tieto pravidlá účinné niekoľko rokov, domáha sa ich len veľmi málo cestujúcich.


Ak sa cestujúcemu stane nepríjemnosť ako zmeškaný či zrušený let alebo sa mu stratí batožina, v prvom rade sa musí obrátiť na leteckú spoločnosť, ktorá je povinná sa o neho postarať. Ak v nej nepochodí, pomôže mu cestovné poistenie. To už väčšinou zahŕňa aj škody spojené s leteckou prepravou, no väčšinou ide len o základné veci, ako je napríklad strata batožiny.


Radšej klasické cestovné poistenie
Kto sa spolieha pri svojich cestách aj na poistenie, ktoré dostane k svojej platobnej karte, môže byť sklamaný. „Rozdiel medzi cestovným poistením uzatvoreným v poisťovni a cestovným poistením k platobnej karte je najmä v rozsahu krytia,“ povedala Helena Kanderková, hovorkyňa poisťovne Allianz-Slovenská poisťovňa. Ak aj v tom

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.