Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2021, 14:29 Aktualizované dňa 24.09.2021 o 14:55

Bratislava nakúpi trolejbusy za vyše 12 miliónov. Dodá ich Škoda

Zmluvu plánuje dopravca podpísať v prípade, ak nepríde k uplatneniu revíznych postupov.

Trolejbusy v Bratislave
Zdroj: TASR/M. Svítok

Dopravný podnik Bratislava (DPB) vyhodnotil súťaž na dodávateľa hybridných 18 metrov dlhých trolejbusov. O dodávku 23 kusov prejavili záujem dvaja uchádzači.

Víťazom sa stala spoločnosť Škoda Electric s ponukou vo výške 12 395 850 eur bez DPH. Zmluvu plánuje dopravca podpísať v prípade, ak nepríde k uplatneniu revíznych postupov a po kontrole súťaže zo strany Úradu pre verejné obstarávanie. Informoval o tom Boris Reichel z DPB.

Na druhom mieste v súťaži skončila spoločnosť SOR Libchavy s cenovou ponukou 13 340 000 eur bez DPH. Odhadovaná cena zákazky bola 18 78 000 eur bez DPH. Nákup trolejbusov bude spolufinancovaný z eurofondov.

"Víťazná spoločnosť predložila ponuku na trolejbus zn. Škoda 27 Tr – trojnápravový štvordverový kĺbový moderný trolejbus s karosériou Solaris," uviedol Reichel.

Pôjde o nízkopodlažné, klimatizované, kĺbové vozidlá s kombinovaným pohonom (trakčná sieť/batéria). Verejné obstarávanie na nákup týchto vozidiel bolo vyhlásené ešte v apríli.

Šéf DPB Martin Rybanský uviedol, že sa v Bratislave pripravuje trolejbusová revolúcia. Trolejbusovú sieť plánuje dopravca modernizovať, rozširovať a zrýchľovať. "S tým súvisí aj nákup nových vozidiel. Nové kĺbové trolejbusy zvýšia prepravnú kapacitu a nahradia premávku dieselových autobusov na vybraných linkách. Vo výbave budú mať všetky komfortné prvky," skonštatoval.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.