Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2017, 00:00

Siemens investuje milióny do výroby

Nemecký strojársky gigant chce rozširovať na Slovensku aj vývoj softvéru najmä pre zdravotníctvo.

Siemens investuje milióny do výroby
Zdroj: Reuters

Stovky miliónov eur do výskumu, modernizácie a vývoja nových centier. Takúto investíciu sa chystá urobiť nemecký strojársky gigant Siemens v susednom Česku. Informovali o tom české Hospodářské noviny. Na Slovensku plánuje rozšíriť len svoje servisné a kompetenčné centrá, ktorá robia podporu hlavným aktivitám firmy. Kým u našich západných susedov sa vznikne až 1 800 pracovných miest v priebehu siedmich rokov, u nás pribudne niekoľko stoviek pozícií do troch rokov.

„Investície spoločnosti Siemens sa v Českej republike týkajú modernizácie výrobných závodov a rozširovania pridruženého výskumu a vývoja. Na Slovensku koncern Siemens nemá výrobné kapacity,“ vysvetľuje riaditeľka odboru komunikácie spoločnosti Siemens Monika Orbánová. Táto

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.