Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2017, 00:00

Most zasiahol. Poslanci si na zdanenie majetku voličov netrúfnu

Novela zákona má zaťažiť veľké biznis centrá, kde vidí ministerstvo príjmové rezervy.

Avizované zvyšovanie daní pre majiteľov rodinných domov zrejme nebude. Most-Híd pripravuje pozmeňovací návrh, aby sa vyššia daňová záťaž týkala iba podnikateľských subjektov. „Rozhodne nechceme zaťažovať vlastníkov rodinných domov, a preto návrh v aktuálnom znení nepodporíme,“ hovorí poslankyňa Edita Pfundtner z Mosta-Híd. Sama pritom návrh novely zákona o miestnych daniach predložila do parlamentu spolu s poslancami Smeru Ľubomírom Petrákom a Igorom Chomom. Na prípad upozornil denník Pravda.

Rodinné domy sú mimo
V súčasnosti sa daň odvíja od veľkosti zastavanej plochy, ku ktorej si môžu jednotlivé obce stanoviť príplatok za každé podlažie. Po novom by sa automaticky platilo za súčet plochy všetkých podlaží, predpokladá to návrh, ktorý prešiel do druhého čítania. Podľa Pfundtner však bol takýto návrh predložený s vedomím, že v ňom ešte príde k zmenám, no poslanci chceli, aby sa celý proces začal v dostatočnom predstihu a mohli sa naň pripraviť všetky dotknuté subjekty.

„Nechceme však, aby sa zmena dotkla vlastníkov, ktorí si v 70. rokoch postavili veľké rodinné domy a teraz už možno patria medzi nízkopríjmové skupiny,“ vysvetľuje Pfundtner. Dodáva, že im

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.