03.07.2017, 00:00

Nedostal sa na architektúru, tak vyštudoval vinárstvo. Mladý Slovák teraz k sebe vodí turistov z celého sveta

Pri výrobe vína musíte vysadiť nový vinohrad, počkať päť rokov a každý rok máte vždy len jeden pokus, hovorí Michal Bažalík.

Michal Bažalík
Zdroj: Pavol Funtál

Charizmu Svätého Jura objavili už pred štyrmi desaťročiami filmári, ktorí tu natáčali známy film na motívy románu Františka Hečka Červené víno. A to dozrieva v tamojších sudoch doteraz. Vezieme sa týmto, takmer 6-tisícovým mestečkom sídliacim neďaleko Bratislavy a mierime stále vyššie, na miesto, kde sa Michal Bažalík stará o svoje vinohrady. Zatiaľ debatujeme o tom, čo robia vinári v lete. „Čakáme, kým sa ochladí, aby sme mohli pracovať,“ smeje sa 26-ročný chalan, pôvodom z hlavného mesta. Do Svätého Jura ho pritiahla túžba vyrábať vlastné víno a venovať sa tomu naplno. Biznis odštartoval v roku 2014, aj keď, ako sám vraví, k remeslu sa dostal náhodou. „Pôvodne som chcel ísť na architektúru, začal som sa učiť kresliť, no nešlo mi to a na školu ma po maturite nezobrali,“ hovorí. Keď si potom prechádzal internet a rozmýšľal, čomu sa bude venovať, objavil zaujímavý odbor. „Našiel som školu v Lednici na Morave, kde sa vyučovalo vinohradníctvo a vinárstvo, znelo to dosť dobre, a tak som si povedal, že naučiť sa niečo o víne sa do budúcnosti môže hodiť,“ rozpráva a ukazuje nám úrodu, ktorú bude zberať v septembri. Vo Svätom Jure obrába dva hektáre pôdy a z hrozna, ktoré pestuje na základe princípov ekologického hospodárenia, vyrába víno. Zamestnancov nemá a o všetko sa stará sám. Občas si však najme brigádnikov a veľakrát mu pomáhajú kamaráti a rodina. „Zavolám si blízkych, ak sa nás nazbiera 50, máme to raz-dva, pozberáme úrodu a večer už sedíme pri víne a jedle,“ opisuje skúsenosti a cítiť z neho veľkú radosť z toho, čo robí. Z vinohradov je výhľad na celé mestečko a ako sa prechádzame vinicami, rozpráva o Svätom Jure, ktorý je podľa neho výnimočným mestom. Ľudia sa tu vinárstvom živili pravdepodobne už pred rokom 1209.


Zahraniční turisti v Jure
Najväčším problémom je pre tunajších vinárov zver, ktorá chodí objedať úrodu. Aj preto majú počas sezóny kalendár nočných hliadok, keď sa striedajú a po dvojiciach obchádzajú a kontrolujú obrovské hektáre úrody. Aj to potvrdzuje slová mladého vinára o tom, že vinári sa tu ako konkurencia neberú a ich biznis nie je o súťaživosti. „Je to skôr o pomoci. Ak napríklad jeden vyhrá cenu na súťaži alebo sa preslávi inak, ľudia sa o Jure dozvedia a povedia si, že tam musia prísť na ochutnávku.“


Opúšťame vinohrady a Bažalík začína rozprávať o akciách, ktoré tu spolu vinári vymýšľajú. Najväčšou novinkou je tento rok Viecha expres, pravidelná linka za vínom, ktorú organizuje občianske združenie Twin City Live. Každý piatok o 18.00 sem z hlavného mesta putuje „old school“ autobus a do Bratislavy sa vracia hodinu pred polnocou. „Každý piatok tu pre návštevníkov majú svoje vinárstvo otvorené dvaja z nás a striedame sa,“ vysvetľuje Bažalík a hovorí, že víno chutí najlepšie na mieste, kde bolo vyrobené. Cestou dole zastavujeme na mieste, ktoré volá Skalka. Z miesta je krásny výhľad na vinohrady, mesto a nachádzajú sa tu lavičky a ohnisko. Aj sem vodí svojich návštevníkov, z ktorých je veľa cudzincov. „Zahraniční návštevníci veľakrát v hlavnom meste narazia na to, že ak pochodia pamiatky, počas dňa nemajú čo robiť a hľadajú nejakú aktivitu,“ vysvetľuje s tým, že sem chodia z rôznych kútov sveta. Práve tu, na Skalke, sa podľa neho vždy rozprúdi debata, otvorí sa vínko a návštevníkom sa snaží priblížiť jeho pôvod a kraj, ktorým sa odtiaľ kochajú.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.