Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.07.2017, 11:39

Zamestnanci blokujú fabriku. Francúzska automobilka využíva vrtuľníky, minister nevylučuje zásah

Zamestnanci blokujú fabriku. Francúzska automobilka využíva vrtuľníky, minister nevylučuje zásah
Zdroj: Reuters

Francúzska skupina PSA Group, výrobca automobilov Peugeot a Citroën, musí využívať helikoptéry na vyzdvihnutie komponentov od dodávateľa, z továrne v meste Sept-Fons, ktorú zamestnanci zablokovali pre obavy o prácu.

Francúzsky minister financií Bruno Le Maire dnes v televízii BFM varoval, že vláda prijme "nevyhnutné opatrenia", ak pracovníci nezrušia blokádu, čo naznačuje možný policajný zásah.

Zamestnanci v továrni, ktorú prevádzkuje spoločnosť GM&S, sa snažia dosiahnuť lepšie podmienky v rámci očakávaného prevzatia problematického závodu. GM&S je dôležitým dodávateľom automobilovej skupiny PSA Group, ktorá jej sľúbila zmluvy a investície za 40 miliónov eur, aby závod udržala v prevádzke.

Hovorca PSA Pierre-Olivier Salmon uviedol, že blokáda môže prinútiť výrobcu automobilov, aby prehodnotil svoje návrhy financovania. A dodal, že kým sa nenájde riešenie, budú dodávky komponentov zo závodu v meste Sept-Fons zabezpečovať dva vrtuľníky.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.