Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.07.2017, 22:27

Číňania zatiaľ nekúpia U. S. Steel Košice. Stopli rokovania

Dôvodom má byť fakt, že Čína zastavila všetky investície do zahraničia, pretože má problém s vlastným hospodárstvom.

Číňania zatiaľ nekúpia U. S. Steel Košice. Stopli rokovania
Zdroj: Oliver Ondráš

Oceliarsky gigant U. S. Steel Košice zatiaľ neprejde do rúk Číňanom. Podľa informácií denníka Sme spoločnosť He Steel Group prerušila rokovania o prevzatí fabriky. O takomto scenári informovali HN na konci mája.

Dôvodom má byť fakt, že Čína zastavila všetky investície do zahraničia, pretože má problém s vlastným hospodárstvom.

​Podľa denníka Sme má U. S. Steel s He Steelom podpísané memorandum o porozumení zo začiatku tohto roka, ktoré Číňanom garantovalo exkluzívne postavenie pri rokovaniach o predaji  železiarní.

Spoločnosť U. S. Steel Košice ani súčasný vlastník americká U. S. Steel Corp. možný predaj dlhodobo nekomentujú.

Situáciu okolo U. S. Steel Košice pozorne sleduje aj vláda. Premiér Robert Fico hovoril o tom, že vláda je v úzkej komunikácii s vedením U. S. Steel.

"Ak padne rozhodnutie, že to ide do iných rúk, tak budeme ns novým majiteľom okamžite rokovať. Je to pre nás životne dôležité, aby pokračovala spolupráca. Je to spoločnosť, ktorá poskytuje vyše 10-tisic pracovných miest. Očakávame, že sa bude majiteľ správať zodpovedne voči celému regiónu. Budeme mať záujem posilniť vplyv v spoločnosti. Akonáhle bude predaj oficiálny, budeme na to reagovať už aj my," povedal Fico.  


Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.