Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.07.2017, 00:00

Import z Veľkej Británie na Slovensko stúpol takmer o sto percent

Import z Veľkej Británie na Slovensko stúpol takmer o sto percent
Zdroj: Reuters

Až tri percentá celkového dovozu tovaru zo zahraničia tvoria produkty z Veľkej Británie. Príchod britskej automobilky Jaguar Land Rover do Nitry i prepad libry súvisiaci s brexitom sa odrazili i na číslach. Podľa údajov Štatistického úradu totiž v apríli tohto roka narástol import z ostrovnej krajiny k nám medziročne v porovnaní s aprílom 2016 o 96 percent.


Zavážil nový biznis
Dovoz z Veľkej Británie sa za prvé štyri mesiace roku 2017 výrazne zvýšil oproti vlaňajšku a z celkového slovenského dovozu tvoril takmer tri percentá. „Je pravdepodobné, že za rastom stojí aj výstavba novej automobilky Jaguar Land Rover pri Nitre,“ potvrdzuje Katarína Muchová z oddelenia analýz trhu Slovenskej sporiteľne a zároveň dodáva, že export do Veľkej Británie predstavuje necelých sedem percent z celkového slovenského vývozu, čo je väčší podiel ako za minulý rok, keď to bolo takmer šesť percent.


Môže za to brexit
Automobilka nie je

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.