10.07.2017, 18:50

Toto sú najlacnejšie metropoly Európy pre turistov. Vo všetkých miniete menej ako v Bratislave

Pozrite si rebríček európskych hlavných miest, ktoré sú pre turistu lacnejšie ako Bratislava.

Toto sú najlacnejšie metropoly Európy pre turistov. Vo všetkých miniete menej ako v Bratislave
Zdroj: Flickr/Jorge Franganillo

Tri noci v jednej z európskych metropol. Neobmedzujete sa. Kúpite si, čo chcete. A predsa vás to bude stáť menej, ako keby ste rovnaký čas strávili v Bratislave. To boli hlavné kritériá pri zostavovaní nášho rebríčka.

Pri tvorbe rebríčka hlavných miest Európy, v ktorých ako turista miniete menej než v Bratislave, sme v HNonline.sk vychádzali z dát globálnej databázy Numbeo, ktorá porovnáva životné náklady v mestách sveta.

Stravujete sa v reštauráciách, ale zabehnete aj do obchodu. Nakúpite si oblečenie a nejaké peniaze vás vyjde MHD či taxík a pred odchodom natankujete. A, samozrejme, zaplatíte si ubytovanie na tri noci.

V Bratislave by ste za daných podmienok minuli 367,75 eur. Pripomíname však, že náš turista sa neobmedzuje, ak by ste boli šetrnejší, dokázali by ste túto čiastku značne znížiť. Európske metropoly lacnejšie ako Bratislava si pozrite v galérii:

​Položky v našom "nákupnom košíku":

  • Reštaurácia: jedlo v lacnej reštaurácii - 3x; jedlo v stredne lacnej reštaurácii, tri chody - 2x; jedlo v McDonalds - 1x; miestne pivo - 6x; kapučíno - 6x; Coca Cola/Pepsi - 3x; voda- 3x
  • Obchod: mlieko - 1x; biely chlieb - 2x; vajce - 6x; miestny syr - 0,2 kg; jablká - 0,5 kg; banány - 0,5 kg; pomaranče - 0,5 kg; voda - 1,5 l fľaše - 3x; fľaša stredne drahého vína - 3x; domáce pivo - 6x; cigarety (Marlboro) - 2x
  • Preprava: jednosmerný lístok MHD - 2x; taxi 1 km - 10x; benzín 1 liter - 45x
  • Oblečenie a topánky: džínsy - 1x; pár topánok Nike - 1x
  • Ubytovanie: Apartmán (jedna spálňa) v centre mesta na mesiac - 0,1x

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.