12.07.2017, 00:00

Do diaľnic sa pumpujú milióny, vlani diaľničiari odovzdali ani nie desať kilometrov

Vlani klesol počet rozostavaných úsekov o 37 kilometrov. Plány na tento rok preto vyzerajú ambiciózne.

doprava, diaľnica
Zdroj: Marek Kmeť

Aj my platíme dane a chceme diaľnicu. Transparent s podobnými výzvami by si Slováci mohli požičiavať. Tento rok už blokovali dopravu Prešovčania pre chýbajúci obchvat, Ružomberčania požadujúci dokončenie tunela i Kysučania, ktorí žiadajú diaľničné spojenie do Poľska. Minulý rok sa tak na Slovensku stavalo 97 kilometrov autostrád. Odovzdať pritom stihli len jediný úsek – obchvat Bánoviec nad Bebravou v dĺžke 9,5 kilometra.

Zo zverejnených čísel Národnej diaľničnej spoločnosti vyplýva, že dĺžka úsekov, na ktorých sa vlani pracovalo, bola o 37 kilometrov menšia ako pred rokom. A to napriek tomu, že do diaľnic a rýchlostných ciest sa pumpujú milióny.

Ministerstvo dopravy, ktoré si problémy uvedomuje, ešte v máji pretlačilo zmenu ústavy. Vďaka inštitútu predbežnej držby bude možné začať s prípravnými prácami, hoci majetkovo nie sú pozemky vysporiadané. Samo osebe to však stačiť nemusí.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.