Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.07.2017, 00:13

VIDEO: Zdravotníci potrebujú elektronický preukaz už o pár mesiacov. Takto si ho vybavíte

Zdravotníci majú necelé štyri mesiace na to, aby požiadali o vydanie elektronického preukazu zdravotníckeho pracovníka. Ten budú potrebovať na prístup do systému v rámci e-healthu, čo je elektronické prepojenie pacientov, poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, laboratórií a lekární.

Údaje o pacientovi tak budú nahadzovať zdravotnícki pracovníci, čo však bez preukazu možné nebude. O vydanie môžu zdravotníci požiadať osobne na pracovisku Národného centra zdravotníckych informácií, na vybraných pobočkách Slovenskej pošty, či cez personálne oddelenie nemocnice.

Elektronické zdravotníctvo sa naplno spustí od januára budúceho roka a všetci poskytovatelia sú povinní na systém prejsť. Prvým termínom však bol rok 2013, spustenie sa preložilo na úvod tohto roka, čo však opäť nevyšlo. Program bol pritom prvýkrát predstavený už v roku 2008 a vtedajší minister Richard Raši ho označil za jednu z priorít.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.