17.07.2017, 00:00

Tabakovým obrom Philip Morris otriasa únik tisícov citlivých dokumentov

Marlboro, cigarety
Zdroj: Reuters

Výrobca cigariet Philip Morris čelí úniku tisícov citlivých interných dokumentov. Odhaľujú detailnú stratégiu firmy zameranú na lobizmus a boj proti globálnej iniciatíve za reguláciu tabaku.

Vstup zakázaný
Bolo to minulý rok v novembri, keď indická metropola hostila konferenciu Svetovej zdravotníckej organizácie, kde každé dva roky delegáti vlád z celého sveta rokujú o zásadných veciach ovplyvňujúcich životy miliónov ľudí. Na tejto akcii v minulosti vznikli opatrenia ako zákaz fajčenia na verejných miestach či zväčšenie varovaní na obaloch.

Nie je teda prekvapením, že táto akcia priťahuje mimoriadnu pozornosť samotných tabakových korporácií. Objektívy fotoaparátov vtedy zachytili zástupcov kolosov Japan Tobacco International a British American Tobacco, ako čakajú pri vchode do rokovacej sály, dúfajúc, že sa dostanú dovnútra napriek tomu, že tam majú zakázaný vstup.

Práca „na diaľku“

Trochu neočakávane však medzi nimi chýbali ich kolegovia z Philip Morris International, medzinárodnej divízie druhej najväčšej tabakovej spoločnosti na svete, s ktorou sú spojené také z

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.