Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.07.2017, 18:48

Tieto svetové metropoly turistu vyjdú ako Bratislava. Nájdete tu mestá aj z Ázie či Afriky

​V tejto desiatke svetových metropol ako turista miniete podobný finančný obnos ako v Bratislave.

Tieto svetové metropoly turistu vyjdú ako Bratislava. Nájdete tu mestá aj z Ázie či Afriky
Zdroj: Flickr/Mike Behnken

V rámci Slovenska je Bratislava najdrahším mestom, z celosvetového hľadiska to však zďaleka neplatí. V HNonline.sk sme sa pozreli na to, ktoré svetové metropoly sú pre turistu podobne drahé ako naše hlavné mesto.

Údaje sme čerpali z globálnej databázy Numbeo, ktorá porovnáva životné náklady v mestách sveta. Náš turista strávi vo svetovej metropole tri noci, stravuje sa v reštauráciách, ale jedlo či pitie si kúpi aj v obchode. Taktiež nejaké peniaze minie na oblečenie, MHD, taxík a benzín. 

​V desiatke svetových metropol, kde ako turista miniete podobný finančný obnos ako v Bratislave, sú exotické hlavné mestá z Afriky, Ázie či Južnej Ameriky, ale aj mnohým Slovákom známe centrá európskych krajín.

Ich prehľad si pozrite v galérii:

Položky v našom "nákupnom košíku":

  • Reštaurácia: jedlo v lacnej reštaurácii - 3x; jedlo v stredne lacnej reštaurácii, tri chody - 2x; jedlo v McDonalds - 1x; miestne pivo - 6x; kapučíno - 6x; Coca Cola/Pepsi - 3x; voda- 3x
  • Obchod: mlieko - 1x; biely chlieb - 2x; vajce - 6x; miestny syr - 0,2 kg; jablká - 0,5 kg; banány - 0,5 kg; pomaranče - 0,5 kg; voda, 1,5 l fľaša - 3x; fľaša stredne drahého vína - 3x; domáce pivo - 6x; cigarety (Marlboro) - 2x
  • Preprava: jednosmerný lístok MHD - 2x; taxi 1 km - 10x; benzín 1 liter - 45x
  • Oblečenie a topánky: džínsy - 1x; pár topánok Nike - 1x
  • Ubytovanie: Apartmán (jedna spálňa) v centre mesta na mesiac - 0,1x

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.