17.07.2017, 15:24

Konkurencia pre Ryanair? Air France chystá nízkonákladovku, chce lákať aj podnikateľov

Konkurencia pre Ryanair? Air France chystá nízkonákladovku, chce lákať aj podnikateľov
Zdroj: Reuters

Francúzska letecká spoločnosť Air France môže na jeseň spustiť nové nízkonákladové aerolinky. Projekt dnes získal potrebný súhlas hlavnej odborovej organizácie pilotov SNPL, informovala dnes agentúra Reuters. Takzvaný plán Boost je odpoveďou na tlak dopravcov z krajín Perzského zálivu.

Nové nízkonákladové aerolinky budú lietať na desiatich diaľkových a 18 krátkych trasách. Air France dúfa, že tak niektoré stratové linky vytiahne z červených čísel a tiež, že získa nových zákazníkov. Predstaviteľ materskej francúzsko-holandskej spoločnosť Air France-KLM v júni vyhlásil, že nejde len o mládež cestujúcu na dovolenku, ale aj o zákazníkov z podnikateľských kruhov.

K založeniu nízkonákladovej odnože už siahla rada popredných európskych prepravcov. Napríklad Lufthansa ponúka lety do Karibiku a do Ázie prostredníctvom aeroliniek Eurowings a Norwegian ponúka diaľkové lety do USA. Spoločnosť IAG, ktorá je okrem iného vlastníkom leteckej spoločnosti British Airways, založí tento rok firmu Level pre diaľkové lety so sídlom v Barcelone.

Akcie Air France-KLM na dnešnú správu zareagovali rastom o viac než dve percentá.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.