18.07.2017, 17:30

Slováci obľubujú oddych na domácej pôde, najčastejšie mieria na Liptov

Liptov je dlhodobo turisticky najzaujímavejším regiónom Slovenska. Niet totiž lepšej voľby na pár dní oddychu. Či už chcete športovať, oddychovať s deťmi, vybehnúť na turistiku alebo rybárčiť.
Zdroj: Zlavadna

Slovenský cestovný ruch čaká dobré leto a obsadených je viac ako 53 percent hotelovej kapacity. Vyplýva to z údajov portálu ZľavaDňa. Podľa Svetlany Tarageľovej sú niektoré hotely také plné, že sa aktuálne predávajú už aj jesenné pobyty, pričom v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku je jesenná ponuka o 40 percent bohatšia. Takýto vývoj naznačuje, že bude aj tento rok pre cestovný ruch veľmi úspešný.

Ukazuje sa, že pokračuje aj trend dovolenkovania na Slovensku. Slováci chcú tráviť dovolenku doma častejšie a na dlhšie obdobie. Až 52,9 percenta  opýtaných v minulom roku (podľa výsledkov prieskumu, ktorý ZľavaDňa uskutočnila na začiatku tohto roka na vzorke 1 500 zákazníkov a hotelierov) preferovalo pobyt na tri a viac nocí, a viac ako pätina navštevuje nejaké ubytovacie zariadenie na Slovensku tri- a viackrát do roka.

Tradične najatraktívnejšou dovolenkou je Liptov a Vysoké Tatry. "Počas leta sa predávajú najmä dlhšie letné pobyty na tri noci a viac. V porovnaní s ostatným rokom dokonca prevládajú 3-nocové pobyty oproti 2-nocovým," priblížila Tarageľová. Tento rok zaujali napríklad aj Dudince, ľudia si tu plánujú oveľa dlhšiu dovolenku v porovnaní s minulými rokmi.

Oproti minulému roku, kedy bolo v tomto čase obsadených približne 44 percent ubytovacej kapacity, je to teda nárast. No ten badať aj pri zahraničných dovolenkách. Kým oproti roku 2015, keď nadpolovičná väčšina ľudí šla do zahraničia raz do roka, napríklad na dovolenku do Chorvátska alebo do Egypta, sa v minulom roku oveľa viac posilnila skupina tých, čo chodili von 2- až 3-krát do roka, na tzv. krátke city breaky. A je to tak aj toto leto.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.