Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.07.2017, 00:00

Od cideru prešli k nealko borovičke

Bratia Oprendekovci z Košíc začali podnikať v dvadsiatke. Ich nápoje majú v ponuke najvychytenejšie kaviarne.

Od cideru prešli k nealko borovičke
Zdroj: Pavol Funtál

Cider je, biologický povedané, kvasený nápoj z jablkovej šťavy, hovorí Rado Oprendek. Mladý 23-ročný študent z Budimíra pri Košiciach mu prepadol pred viac ako troma rokmi, keď sa s ním stretol v zahraničí. S bratom Gabrielom sa rozhodli zaplniť dieru na trhu a začali ho ako jedni z prvých vyrábať na Slovensku. Opre' Cider sa dostal na festivaly a za barové pulty pritom ešte skôr ako jablkové alko objavili veľké komerčné značky. Teraz ho majú v ponuke všetky top kaviarne v Bratislave a Košiciach. Biznis sa podarenej dvojke pomerne rýchlo rozbehol, a to napriek tomu, že väčšina ľudí si vo veku bratov Oprendekovcov iba hľadá prvé zamestnanie alebo tápe, či si vybrala ten správny odbor na štúdium.

Jablkový burčiak v biznise

Príbeh sa začal, keď Gabriel cestoval popri svojom štúdiu v Dánsku. „Cider mi veľmi chutil a na Slovensku sa nedal kúpiť. Raz som prišiel domov, dal bratovi ochutnať juhoafrický cider a on, že vau,“ hovorí. Rado v tom čase brigádoval u známeho, ktorý si doma často robil takýto cider, ale nazýval ho vtedy ešte „jablkový burčiak“. Chuť juhoafrického nápoja mu teda bola povedomá. Viac-menej ako hoby začal kombinovať chute a prvý cider vyrobil takpovediac na kolene.

V biznise to podarenej dvojke klape. Mladí podnikatelia ťažia z toho, že sú úplne rozdielni. Starší Gabriel študoval marketing a ekonomiku a rieši prezentáciu firmy. Mladší Rado má ako vyštudovaný biológ na starosti výrobu a receptúru. „Nemáme skoro žiadne spoločné záujmy. Ja hrám futbal, Rado rieši karate, ja počúvam elektro, on rock. Rado je introvert, ja, naopak, extrovert. Úplne iné. Všetko máme naopak,“ zamýšľa sa Gabriel.

Hoci sme sa s bratmi stretli iba v kaviarni v Bratislave, kde cider aspoň čapovali, svoje výrobné priestory opisovali verne. Nedávno vyrobili Oprendekovci stú šaržu svojho cideru. Od prvého dňa teda asi 60-tisíc litrov. 180-tisíc „porcií“ alebo, ak chcete, fľaštičiek.

Opre' Cider sa vyrába v priemyselnej zóne v Košiciach. Priestory si bratia zariadili podľa seba. Biele steny. Vlastne všade veľa bielej a veľa svetla. „Potom sme zistili, že biela farba na podlahu nie je najlepšia, ale musíme s tým žiť,“ smejú sa. Tvrdia, že vedia fungovať na malom priestore. Využívajú asi 50 štvorcových metrov. Zvláštnosťou výroby je, že používajú aj stroje, ktoré si zmajstrovali sami. Rado ich

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.