Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.07.2017, 23:07

Biznis začal bez maturity a s drobnými vo vrecku. Dnes má mladý Slovák vlastnú reklamnú agentúru

Zakladateľ reklamnej agentúry Mavio Media Jaroslav Dodok zistil, že k svojmu podnikaniu vzdelanie nepotrebuje.

Biznis začal bez maturity a s drobnými vo vrecku. Dnes má mladý Slovák vlastnú reklamnú agentúru
Zdroj: ARCHÍV JAROSLAVA DODOKA

Len dvadsaťdvaročný Jaroslav Dodok je naozaj nekonvenčný podnikateľ. Mladý Bystričan už na strednej škole zistil, že chce žiť inak. Založil si marketingovú agentúru a zo školy odišiel tesne pred maturitou. Dnes tvrdí, že takýto postup nie je pre každého. Nie je to biznismen v obleku a vo vyleštených topánkach. Na prvý pohľad pôsobí Jaroslav ako obyčajný mladý študent. No venuje sa reklame a marketingu.


Zlákalo ho novinárstvo
Už v trinástich si splnil svoj sen, keď sa stal redaktorom regionálneho portálu. Chcel byť novinárom, písať články, fotografovať, zháňať informácie. „Zavolal som šéfredaktorke webu Bystrica24.sk, že chcem byť novinárom,“ spomína Jaroslav Dodok. Po pár minútach si dohodli spoluprácu. Ticho však v telefóne ostalo po tom, čo sa jej priznal, že má len trinásť. Nakoniec vymysleli, že bude prispievať ako dobrovoľník, po dvoch rokoch sa zamestnal ako brigádnik. „Mal som najskôr veľké oči, pretože respondenti ma nebrali vážne, bol som pre nich dieťa,“ s úsmevom priznáva a tvrdí, že sa musel o to viac snažiť.


Novinárčina ho neopustila ani na strednej škole. Uvedomil si, že jeho rovesníkov nezaujíma regionálna politika či to, kde v ich okolí chce developer stavať bytovku. Preto chcel prinášať iné témy a spolu s kamarátmi založili portál Student24.sk. Stal sa jeho šéfredaktorom a nakoniec viedol redakciu tridsiat

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.