Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.09.2017, 00:00

Grécko plánuje návrat na trhy s dlhopismi

Zadlžená krajina sa ešte nevymanila zo záchranného programu, ktorým ho dopujú jeho veritelia, ale začína si veriť, že už je z najhoršieho vonku.

Grécko plánuje návrat na trhy s dlhopismi
Zdroj: Reuters

Grécka vláda sa v najbližších mesiacoch znova pokúsi o financovanie svojich záväzkov cez predaj dlhopisov. Krajina by tak získala ďalšie potrebné peniaze na pokračovanie reforiem a postupného oddlžovania. Stále hlboko zadlžená krajina sa vrátila na konci júla na kapitálové trhy a bola celkom úspešná. Vláda vtedy predala päťročné dlhopisy v hodnote troch miliárd eur s úrokom 4,6 percenta. Na porovnanie, v roku 2012 si krajina na finančných trhoch požičiavala na 10 rokov za takmer 30-percentný úrok.

Optimizmus s rozpočtom
Dopyt po grécky dlhoch vtedy na trhu prekonal ponuku viac než dvojnásobne. Výnosy na týchto cenných papieroch sú oveľa vyššie ako

89% zľava na digitálne predplatné.

Aj vďaka novembru 1989 môžeme slobodne písať a preto vám dávame zľavu 89% na digitálne predplatné. #slobodaniejesamozrejmost

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.