Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.10.2021, 12:08

USA sa stali bitcoinovými kráľmi. Zosadili Čínu, ktorá sa prepadla na nulu

Čínske úrady začiatkom tohto roka zakázali ťažbu virtuálnych mien, čo spôsobilo, že sa ťažba bitcoinov zastavila a presunula do zahraničia.

USA sa stali bitcoinovými kráľmi. Zosadili Čínu, ktorá sa prepadla na nulu
Zdroj: Reuters

USA predbehli Čínu a získali najväčší podiel na svetovej ťažbe bitcoinov. Ukázali to v pondelok údaje, ktoré zverejnilo britské Cambridgeské centrum pre alternatívne peňažné prostriedky (Cambridge Centre for Alternative Finance).

​Čínske úrady začiatkom tohto roka zakázali ťažbu virtuálnych mien, čo spôsobilo, že sa ťažba bitcoinov zastavila a presunula do zahraničia.

Čínsky podiel na výkone počítačov pripojených k globálnej bitcoinovej sieti, známej ako „hash rate“, do júla klesol na nulu zo 44 percent v máji, ukázali údaje Cambridgeského centra.

USA majú teraz najväčší podiel na ťažbe známej digitálnej meny, pričom na konci augusta dosiahli približne 35,4 percenta z celosvetovej hash rate. Nasledovali Kazachstan a Rusko, dodali britskí experti.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.