Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.10.2021, 16:35 Aktualizované dňa 20.10.2021 o 17:11

Bitcoin prelomil rekord, jeho hodnota výrazne prekonala doterajšie maximum

V utorok sa v Spojených štátoch začalo obchodovať s prvým fondom ETF, ktorý sa zameriava na futures na bitcoin.

Cena najznámejšej kryptomeny bitcoin dnes vystúpila na rekordných 66-tisíc dolárov (56 628 eur), a výrazne tak prekonala maximum z tohtoročného apríla. Ukazujú to záznamy na špecializovanom portáli CoinDesk.

Krátko pred 17:00 SELČ sa bitcoin predával zhruba za 66 847 amerických dolárov. Za posledných 24 hodín si tak pripisoval 6,7 percenta.

Zdroj: Coindesk

​V utorok sa v Spojených štátoch začalo obchodovať s prvým fondom ETF, ktorý sa zameriava na futures na bitcoin. Investori očakávajú, že cena bitcoinu sa bude naďalej zvyšovať a že kryptomena sa dočká všeobecného prijatia.

Agentúra Bloomberg rast kryptomena ďalej pripisuje špekulatívnym stávkam a vysokej likvidite na svetových trhoch. V apríli Bitcoin dosiahol cenu takmer 65-tisíc dolárov.

V júni sa prepadol pod 30-tisíc dolárov v súvislosti s kritikou jeho energetickej náročnosti a čínskym zásahom proti kryptomenám. Neskôr sa ale začal zotavovať.

"Je to potvrdzujúci moment," konštatoval Jesse Proudman, šéf a spoluzakladateľ spoločnosti Makara, ktorá poskytuje poradenstvo v oblasti kryptomien.

"Už to nie je otázka, či táto trieda aktív bude naďalej existovať. Myslím, že je to naozaj významný medzník v histórii širšej triedy digitálnych aktív," dodal. Skalní zástancovia bitcoinu podporujú kontroverzné argumenty, že virtuálna mena je úložiskom bohatstva a poistkou proti inflácii.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.