Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.11.2021, 12:26

Druhá najväčšia kryptomena zlomila ďalší rekord. Ethereum doháňa bitcoin

Cena kryptomeny ethereum vystúpila na doterajšie maximum.

Druhá najväčšia kryptomena zlomila ďalší rekord. Ethereum doháňa bitcoin
Zdroj: Reuters

Druhá najväčšia kryptomena ethereum dnes vystúpila na doterajšie maximum. Pri obchodovaní v Ázii sa dostala až na cenu 4 643 dolárov (približne 4-tisíc eur).

Za týždeň posilnila o viac ako desať percent, a doháňa tak bitcoin, ktorý má doterajšie maximum na cene 67 016,5 amerických dolárov (takmer 58-tisíc eur), kam vystúpil 20. októbra.

Dôvera investorov

Od doby, kedy bitcoin ako najväčšia a najznámejšia kryptomena vystúpil na rekordnú hodnotu, posilňujú aj ostatné digitálne meny.

K rastu im pomáhajú správy o čoraz širšom uznávaní kryptomien a ochota investorov vkladať peniaze do týchto aktív považovaných za rizikové v časoch nízkych úrokových sadzieb.

"Všetci očakávajú býčí trh s absenciou negatívnych správ," citovala agentúra Reuters analytika Dannyho Chonga zo spoločnosti Tranchess.

Kryptomeny budú naďalej rásť

Chong sa domnieva, že kryptomeny budú posilňovať aj v aktuálnom štvrťroku, investori by sa ale podľa neho mali pýtať, čo by tento vývoj mohlo ohroziť. Býčím trhom sa rozumie vytrvalejší rast cien.

Bitcoin sa okolo 11:00 SEČ predáva na burze Bitstamp zhruba za 63 220 dolárov. Od začiatku roka posilnil približne o 117 percent. Cena etherea sa tento rok už zošesťnásobila, v rovnakom čase sa pohybovala na úrovni okolo 4 600 dolárov.

K popularite druhej najväčšej kryptomeny prispieva aj popularita nezameniteľných tokenov (Non-Fungible Tokens, NFT), ktoré fungujú na jej báze.

Najväčšia austrálska banka Commonwealth Bank of Australia oznámila, že ponúkne ako prvá veľká banka v krajine drobným klientom možnosť obchodovať s kryptomenami. Najskôr umožní investície do desiatich z nich, vrátane etherea.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.