Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2018, 21:07

Kryptomeny sa dostali pod výrazný tlak, bitcoin prudko klesal

Keďže kryptomeny sú v Ázii mimoriadne obľúbené, správy z tohto regiónu mávajú výrazný vplyv na trh digitálnych mien.

Kryptomeny sa dostali pod výrazný tlak, bitcoin prudko klesal
Zdroj: Reuters

Kryptomeny sa vo štvrtok dostali pod výrazný tlak a oslabili. Dôvodom boli správy z Južnej Kórey, že krajina chce zakázať obchodovanie s digitálnymi menami.

Najznámejšia kryptomena bitcoin prudko klesla už v skorom ázijskom obchodovaní a dočasne jej kurz padol až o 11 percent. Na začiatku obchodovania na Ďalekom východe sa kurz bitcoinu pohyboval okolo 15-tisíc USD, potom však padol až na 13 800 USD. Oslabovali aj ďalšie digitálne meny, ako Ethereum, Ripple alebo Litecoin, keď kurz meny Ethereum dočasne klesol až o 9 percent.

​Z Južnej Kórey prišli správy, že krajina chce zakázať obchodovanie s kryptomenami. Vláda už údajne pripravuje príslušnú legislatívu.

O kryptomenách sme sa začiatkom januára v HNtelevízii rozprávali s finančným expertom EIC Romanom Scherhauferom:

​Prevádzkovatelia platforiem pre obchodovanie s digitálnymi menami v Južnej Kórei informovali o vyšetrovaniach políciou a daňovými úradmi. Dôvodom sú podozrenia z daňových únikov a ďalších nelegálnych aktivít.

​Už v stredu (10. 1.) prišli pre priaznivcov digitálnych mien negatívne správy z Číny. Tamojšie politické vedenie podľa mediálnych správ nariadilo miestnym ťažiarom bitcoinu ukončenie ich aktivít.

Keďže kryptomeny sú v Ázii mimoriadne obľúbené, správy z tohto regiónu mávajú výrazný vplyv na trh digitálnych mien.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.