Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.03.2018, 14:24

Podľa Japonska musí G20 urobiť kroky na zabránenie praniu peňazí cez kryptomeny

Budúci týždeň sa uskutoční stretnutie G20, kde sa bude diskutovať aj o krypromenách.

Podľa Japonska musí G20 urobiť kroky na zabránenie praniu peňazí cez kryptomeny
Zdroj: Reuters

Japonsko plánuje vyzvať členské krajiny skupiny G20, aby zvýšili úsilie s cieľom zabrániť využívaniu kryptomien na pranie peňazí. Uviedli to zdroje z japonskej vlády. Ministri financií a centrálni bankári z krajín G20, ktorá zahrňuje 20 najväčších ekonomík sveta, budú 19. a 20. marca rokovať v Buenos Aires, pričom na programe by mala byť aj téma digitálnych mien.

Podľa zdrojov z japonskej vlády je však šanca, že sa predstavitelia G20 dohodnú na konkrétnych pravidlách platných v globálnom rozsahu a zverejnia ich v záverečnom komuniké, vzhľadom na rozdielny prístup v jednotlivých štátoch veľmi nízka. Ako uviedol jeden zo zdrojov, medzi členmi G20 panuje názor, že príliš prísna regulácia by nebola dobrým riešením.

Japonskú vládu znepokojuje, že aj keď sa štáty G20 zhodujú v názore, že kroky na zabránenie praniu peňazí cez kryptomeny sú potrebné, niektoré krajiny majú regulačné opatrenia miernejšie než iné. To vytvára priestor pre pranie peňazí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.