Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.03.2018, 14:54

Kryptomeny zažívajú pokles, Google ohlásil zákaz ich reklám

  • Google sa pridáva k ďalším internetovým gigantom, ktorí zakazujú podvodné reklamy na kryptomeny.
  • Bitcoin na správu reaguje prepadom 4,1 percenta.
  • Väčšina ostatných kryptomien padá rovnako.
Kryptomeny zažívajú pokles, Google ohlásil zákaz ich reklám
Zdroj: Reuters

Bitcoin dnes klesol pod hranicu 9000 dolárov po tom, ako internetový gigant Google oznámil, že zakáže na svojich webových stránkach reklamy na kryptomeny. 

Americká internetová spoločnosť Google zakáže na svojich webových stránkach reklamu na kryptomeny a ďalšie neregulované či špekulatívne finančné produkty. Informovala o tom firma v rámci aktualizácie svojich pravidiel pre reklamu.

Výsledkom tejto správy je pokles všetkých hlavných kryptomien. Bitcoin klesol o 3,88 percenta na 8760 dolára, Ethereum klesol o 4,87 percenta na 658 dolára a digitálna mena Ripple klesla o 4,31 percenta na 0,75 dolára (14:30 SEČ).

Zdroj: coinmarketcap.com

​Mati Greenspan, analytik obchodnej platformy eToro, uviedol v e-mailovej správe v stredu ráno pre portál businessinsider.com: "Spoločnosť Google sa pripojila k Facebooku vo všetkých zákazoch reklám na kryptomeny. Žiadne ďalšie reklamy na ICO, kryptomeny, alebo Bitcoin vo výsledkoch vyhľadávania."

BItcoin padal aj minulý týždeň

Stalo sa tak v dôsledku zvýšenej regulačnej kontroly v USA a Japonsku, pokusu o krádež na jednom z najväčších obchodných miest a správy, že správca konkurznej podstaty pre Mt. Gox začal predávať majetkové účasti výmennej burzy na splácanie veriteľov, uvádza portál bloomberg.com.

​Nobuaki Kobayashi, konkurzný správca spoločnosti Mt. Gox, minulý týždeň v stredu v Tokiu uviedol, že od konca septembra predal Bitcoin a Bitcoin Cash približne za 400 miliónov dolárov. Kobayashi uvažuje o predaji zvyšných 1,8 miliárd dolárov.

Znaky rastúceho regulačného dohľadu znervóznilo investorov. Vo štvrtok minulý týždeň japonská agentúra pre finančné služby nariadila dvom burzám, aby zastavili operácie na jeden mesiac a potrestala štyri ďalšie. Toto oznámenie prišlo len niekoľko hodín po upozornení americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) uviedla, že burzy, ktoré ponúkajú obchodovanie s digitálnymi aktívami, sa budú u SEC registrovať.

V rovnakom čase Binance, jedna z najväčších svetových kryptomenových zmenární, uviedla, že je cieľom "rozsiahleho pokusu o phishing a krádež." Hoci sa hovorilo, že "všetky finančné prostriedky sú bezpečné", Binance poznamenala, že nebolo schopné zvrátiť niektoré obchody z účtov, na ktoré sú hackeri zameraní. 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.