Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.04.2018, 12:12

Bank of America o Bitcoine: Najväčšia bublina v histórii praská

Bitcoin presne kopíruje predchádzajúce bubliny v histórii, tvrdia analytici.

Bank of America o Bitcoine: Najväčšia bublina v histórii praská
Zdroj: Reuters

Najväčšia bublina v histórii praská, tvrdí to Bank of America. Hodnota Bitcoinu klesla o viac ako 65 percent od jeho vrcholu v decembri. Vtedy bola jeho cena viac ako 19 tisíc dolárov. Momentálne je cena Bitcoinu zhruba 6753 dolára, uvádza portál coinmarketcap.com. 

Bitcoin momentálne zažíva podobný pokles, ako ostatné veľké bubliny s cenami aktív v histórii. Tie zaznamenali pokles do jedného roka od svojho vrcholu, uviedli analytici vedení hlavným investičným analytikom Michaelom Hartnettom.

Zdroj: Bank of America

​Aj George Soros na januárovom Svetovom ekonomickom fóre v Davose nazval kryptomeny bublinou. Teraz sa pripravuje do nich investovať.

Adam Fisher, ktorý dohliada na makro investovanie v spoločnosti Soros Fund Management v New Yorku, získal v priebehu niekoľkých posledných mesiacov interný súhlas s obchodovaním s virtuálnymi mincami, informuje portál bloomberg.com.

Ešte začiatkom tohto roka Soros tvrdil, že digitálne mince sú bublina a nemôžu fungovať ako skutočné meny z dôvodu ich volatility.

Straty zo začiatku tohto roka sú dôsledkom jednak snáh o zintenzívnenie regulácie digitálnych mien v Európe a Ázii. Na druhej strane začali technologický giganti bojovať proti podvodným reklamám na kryptomeny, čo mohlo tiež ovplyvniť ich cenu.​

Zdroj: coinmarketcap.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.