Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2018, 14:45

Kurz bitcoinu vyskočil o vyše 17 percent a dostal sa nad 8000 dolárov

Rast zaznamenávajú aj ostatné digitálne meny.

Kurz bitcoinu vyskočil o vyše 17 percent a dostal sa nad 8000 dolárov
Zdroj: Reuters

Kurz bitcoinu vo štvrtok vyskočil o vyše 17 percent a dostal sa nad hranicu 8000 USD.

Kurz najznámejšej kryptomeny sa vo štvrtok dostal až na 8011 USD. Bitcoin neskôr prišiel o časť svojich ziskov a okolo druhej popoludní stredoeurópskeho letného času sa jeho kurz nachádzal s plusom 11,36 percenta na úrovni 7635 USD, vyplýva z údajov Coinbase.

Zdroj: Coinbase

​Na bitcoin mal v poslednom čase negatívny vplyv výpredaj spôsobený blížiacim sa termínom podania daňového priznania v USA (17. apríla). Niektorí obchodníci tvrdia, že prudké štvrtkové posilnenie signalizuje, že bitcoin sa zbavuje tohto tlaku.

Straty zo začiatku tohto roka mohli byť dôsledkom jednak snáh o zintenzívnenie regulácie digitálnych mien v Európe a Ázii. Na druhej strane začali technologický giganti bojovať proti podvodným reklamám na kryptomeny, čo mohlo tiež ovplyvniť ich cenu.​

Bitcoin v apríli doteraz prešľapoval na mieste, keď predtým jeho kurz koncom marca padol pod 7000 USD. V decembri sa dostal na rekordné maximum nad 19 tisíc USD.

Darí sa aj ostatným digitálnym menám. Ethereum sa o 14:30 (SEČ) nachádzal s plusom 10,84 percenta na úrovni zhruba 460 eur. Ripple bol taktiež s plusom 10,58 percenta a predával sa za 0,544 dolára. 

Zdroj: coinmarketcap.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.