Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.06.2018, 19:00

Vyhľadávanie výrazu "Bitcoin" kleslo za pár mesiacov o 75 percent. Ovplyvní to jeho cenu?

Spoluzakladateľ spoločnosti DataTrek Reasearch Nicholas Colas vyjadril znepokojenie, že pokles záujmu o Bitcoin je varovným signálom pre ceny.

Bitcoin
Zdroj: Reuters

Vyhľadávanie výrazu "Bitcoin" kleslo od začiatku tohto roka o viac ako 75 percent, ukazuje štatistika z Google Trends. Len počas posledných troch mesiacov pokleslo vyhľadávanie o polovicu. 

Google Trends používa čísla, ktoré reprezentujú záujem o vyhľadávanie výrazu "Bitcoin". Hodnota sto predstavuje najvyššiu popularitu vyhľadávania. Bitcoin túto hodnotu dosiahol v decembri. V januári začal záujem o vyhľadávanie výrazu Bitcoin postupne klesať a v súčasnosti je hodnota vyhľadávania na úrovni deväť bodov. 

Spoluzakladateľ spoločnosti DataTrek Reasearch Nicholas Colas vyjadril znepokojenie, že pokles záujmu o Bitcoin je varovným signálom pre ceny. DataTrek využíva štatistiky Google Trends na sledovanie záujmu o digitálnu menu Bitcoin. 

"Bitcoin potrebuje nový príbeh, aby obnovil globálnu pozornosť," uviedol Nicholas Colas. Upozorňuje tiež na aktuálny trend poklesu záujmu o digitálne peňaženky. Peňaženky ukladajú súkromné ​​kľúče, ktoré sa dajú použiť na obchodovanie alebo prijímanie kryptomien, informuje portál CNBC

Rast nových peňaženiek predstavoval za posledné dva mesiaca zhruba dve percentá. Za posledný štvrťrok roku 2017, kedy sa cena Bitcoinu blížila k 20 tisíc dolárov, bol rast nových peňaženiek na úrovni 7,6 percenta, dodáva Colas. 

"Jednoducho povedané, história ukazuje, že rast bitcoinových peňaženiek musí byť na úrovni plus päť percent za mesiac, aby sme videli zmysluplné zhodnotenie cien," tvrdí spoluzakladateľ spoločnosti DataTrek Research.

Cena Bitcoinu v tomto roku klesla približne o 50 percent. Momentálne sa obchoduje Bitcoin na úrovni 7400 dolárov, podľa portálu CoinDesku.

Vývoj ceny Bitcoinu od novembra 2017:

Zdroj: coinmarketcap.com

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.