Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.06.2018, 13:49

V Maďarsku nakúpime lacnejšie. Forint klesol na rekordné minimum

Euro sa dnes dopoludnia na devízovom trhu predávalo za viac ako 328 forintov.

V Maďarsku nakúpime lacnejšie. Forint klesol na rekordné minimum
Zdroj: Reuters

Maďarský forint dnes voči euru klesol na rekordné minimum, od začiatku tohto roka už stráca takmer šesť percent. Podľa analytikov stojí za slabým kurzom forintu skutočnosť, že maďarská centrálna banka pokračuje vo svojej politike nízkych úrokových sadzieb, napísala agentúra DPA.

Euro sa dnes dopoludnia na devízovom trhu predávalo za viac ako 328 forintov. Hovorca maďarskej vlády Zoltán Kovács však uviedol, že rekordne slabý kurz maďarskej meny nezodpovedá hospodárskemu vývoju.

"Makroekonomické ukazovatele a výkon maďarskej ekonomiky nedávajú žiadnu príčinu k tomu, aby sa forint pohyboval na týchto úrovniach," vyhlásil Kovács. Dodal, že za poklesom forintu zrejme stoja špekulatívne obchody.

Maďarská vláda aj centrálna banka podľa Kovácsa vývoj na devízovom trhu sledujú. Agentúra DPA upozorňuje, že slabší forint je pre maďarskú ekonomiku orientovanú na export skôr výhodou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.