Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.09.2018, 18:54

Deutsche bank bude vyradená z popredného akciového indexu

Cena akcií Deutsche Bank dosiahla svoje maximum v roku 2007. Odvtedy klesla zhruba o 90 percent.

Deutsche bank bude vyradená z popredného akciového indexu
Zdroj: Reuters

Najväčšia nemecká banka Deutsche Bank bude vyradená z popredného európskeho akciového indexu Euro Stoxx 50. Uviedol to v utorok prevádzkovateľ nemeckej akciovej burzy Deutsche Börse.

Analytici s týmto krokom počítali. Banka totiž v posledných troch rokoch zaznamenala stratu a investori pochybujú aj o najnovšom reorganizačnom pláne šéfa banky Christiana Sewinga.

​Výsledkom je prudký pokles ceny akcií Deutsche Bank, od začiatku tohto roka takmer o 38 percent. Podľa Deutsche Börse tak budú akcie banky z indexu Euro Stoxx 50 vyradené, a to od 24. septembra.

Akcie najväčšej nemeckej banky vypadnú z kľúčového európskeho indexu prvýkrát od roku 1998, keď sa index začal používať. V reakcii na najnovšie informácie Deutsche Bank uviedla, že chce aj naďalej pokračovať vo svojej stratégii, ktorej cieľom je návrat do zisku.

Cena akcií Deutsche Bank dosiahla svoje maximum v roku 2007. Odvtedy klesla zhruba o 90 percent. K ďalším nemeckým firmám, ktoré sú súčasťou európskeho indexu, patria softvérový koncern SAP, priemyselný konglomerát Siemens, automobilka Daimler a poisťovňa Allianz.

Okrem Deutsche Bank príde o pozíciu v indexe aj druhá najväčšia nemecká banka Commerzbank, tentoraz budú jej akcie vyradené z hlavného indexu frankfurtskej burzy DAX.

Podľa agentúry Reuters by vyradenie jej akcií z indexu, ktorého súčasťou bola Commerzbank od jeho vzniku v roku 1988, mala Deutsche Börse oznámiť v stredu 5. septembra. Banku v indexe nahradí nemecký poskytovateľ platobných služieb Wirecard.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.