Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.09.2018, 13:23

Už druhý deň zažívajú kryptomeny strmý pád. Bitcoin stratil takmer tisíc dolárov

Väčšie či menšie poklesy zaznamenal Coinmarketcap pri všetkých obchodovaných menách.

Už druhý deň zažívajú kryptomeny strmý pád. Bitcoin stratil takmer tisíc dolárov
Zdroj: Reuters

 Najznámejšia a najsilnejšia virtuálna mena Bitcoin stratila od stredy viac takmer desať percent svojej hodnoty, čo predstavuje prepad o takmer tisíc dolárov za jeden bitcoin. Aktuálne sa obchoduje za 6 414,13 dolára. Ešte včera, pred začiatkom prepadu bola jeho hodnota podľa Coinmarketcap tesne pod 7 400 dolárov. 

Vývoj ceny Bitcoinu za uplynulý týždeň:

​Okrem Bitcoinu však strácajú aj ďalšie meny. Ethereum za posledných 24 hodín stratilo viac ako 14 percent svojej hodnoty. Ripple zaznamenal prepad o viac ako 9,5 percenta a napríklad Litecoin klesol o 13 percent.

Väčšie či menšie poklesy zaznamenal Coinmarketcap pri všetkých obchodovaných menách. Tie sa v mnohých prípadoch pohybujú v desiatkach percenta.

Zdroj: Coinmarketcap.com

 Podľa expertov však nie je jasné, čo pokles kurzov vyvolalo. Niektorí poukázali na všeobecný pokles rizikového apetítu investorov a presun prostriedkov do bezpečných prístavov, čo tiež má negatívny vplyv na meny mnohých rozvíjajúcich sa krajín.

Iní považujú za príčinu správu internetového portálu Business Insider, ktorý s odvolaním sa na informované zdroje napísal, že banka Goldman Sachs chce zrušiť plány vytvorenia oddelenia pre obchodovanie s kryptomenami.

Ako fungujú kryptomeny?

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.