Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.09.2018, 17:17

Hlavný účtovník Tesly odstúpil. Akcie spoločnosti prudko klesli

Akcie spoločnosti Tesla po začatí dnešného obchodovania na burze strácali zhruba deväť percent.

Hlavný účtovník Tesly odstúpil. Akcie spoločnosti prudko klesli
Zdroj: Reuters

Akcie amerického výrobcu elektromobilov Tesla dnes zamierili prudko dole, pretože investorov znepokojila správa o rezignácii hlavného účtovníka Davea Mortona.

Správa o rezignácii navyše prišla po tom, čo zakladateľ a generálny riaditeľ podniku Elon Musk v internetovej relácii krátko fajčil zmes údajne obsahujúcu marihuanu.

Akcie spoločnosti Tesla po začatí dnešného obchodovania na burze strácali zhruba deväť percent. Morton sa rozhodol rezignovať len mesiac po nástupe do funkcie. Podľa firmy tak urobil okrem iného kvôli veľkému záujmu verejnosti, ktorú Tesla priťahuje.

Niektorí analytici podľa agentúry Reuters automobilku opätovne vyzvali k zmenám v štruktúre vedenia podniku. "Vyzývame k vytvoreniu funkcie spoluriaditeľa či prevádzkového šéfa," uviedol analytik James Albertine z maklérskej spoločnosti Consumer Edge.

"Rad ľudí sa pýta, či je Elon pre Teslu stále tým najlepším generálnym riaditeľom," upozornil analytik Frank Schwope z banky NORD / LB.

Musk si vo štvrtkovom programe s komikom Joeom Roganom "potiahol" z jointa, ktorý podľa Rogana obsahoval zmes tabaku a marihuany. Program sa natáčal v Kalifornii, kde je od začiatku januára užívanie marihuany na rekreačné účely legálne, upozornil server BBC. 

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.