Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.09.2018, 21:35

Megaobchod v Česku. Americká spoločnosť kúpila pražskú softvérovú firmu

Podľa odhadov sa cena obchodu pohybuje nad jednou miliardou českých korún.

Megaobchod v Česku. Americká spoločnosť kúpila pražskú softvérovú firmu
Zdroj: Reuters

Americká spoločnosť Twilio kúpila pražskú softvérovú firmu Ytica, ktorú vlani založil podnikateľ Šimon Vostrý a jeho manželka Květa Vostrá.

Česká firma dodáva riešenia pre analytiku a riadenie kvality kontaktných centier. ČTK to dnes povedal Vostrý, ktorý zostane v čele novej pražskej pobočky Twilia. Podľa serverov Forbes.cz a Lupa.cz sa cena obchodu pohybuje nad jednou miliardou korún.

Twilio otvorí v Prahe v doterajších priestoroch firmy Ytica svoju 17. pobočku na svete. V súvislosti s transakciou sa terajší 14-členný tím firmy mnohonásobne zväčší, uviedol Vostrý. "Aj tak by sme tím rozširovali, vďaka transakcii to akceleruje," dodal.

Ytica vytvára a dodáva softvérové ​​riešenia pre dátovú a rečovú analytiku kontaktných centier, pre sledovanie spokojnosti zákazníkov a vyhodnocovanie práce pracovníkov kontaktných centier. Používa okrem iného technológie pre rozpoznávanie reči.

Šimon Vostrý rozbehol v roku 1999 spoločnosť ZOOM International, ktorá dodáva riešenia pre nahrávanie hovorov a hodnotenie kvality kontaktných centier a v ktorej má stále podiel. Z pozície výkonného riaditeľa sa v marci 2017 presunul do novozaloženej firmy Ytica, do ktorej prešla časť tímu ZOOM International.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.