Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2018, 11:37

Najskôr vznikla ako vtip. Dnes je z nej najvýkonnejšia kryptomena

​Kryptomena dogecoin bola vytvorená v roku 2013 ako paródia na internetový mém Doge, ktorý vtedy ovládal internet.

Súčasný trh digitálnych mien je v silnom útlme. Od začiatku roka stratil okolo 640 miliárd dolárov  a každý krátky vzostup vystriedal ďalší neľútostný výpredaj.

Vtipné je, že za posledných 30 dní rástla len kryptomena s názvom dogecoin, ktorá vnikla z recesie. Píše to agentúra Bloomberg.

Pozrite si vysvetľujúce video, ako fungujú kryptomeny

​Mena dogecoin bola vytvorená v roku 2013 ako paródia na internetový mém Doge, ktorý vtedy ovládal internet. Mém Doge je založený na obrázkoch psej rasy Shiba doplnené vtipným vnútorným monológom.

Za posledný zhruba mesiac sa hodnota dogecoinu podľa serveru OnChainFX, ktorý sleduje kryptomeny, zvýšila asi o 160 percent.

Zdroj: Quartz

Prečo zrovna dogecoin? Odpovedať na túto otázku je rovnako ťažké ako povedať, prečo má táto minca vôbec nejakú hodnotu. Avšak internetom koluje teória, že na popularite získala, keď bola v polovici júla pridaná do obľúbenej aplikácie pre bezplatné obchodovanie na burze Robinhood.

Aj keď to môže vyzerať ako slabý dôvod pre zvýšenie ceny vtipu, pointa môže spočívať v ľahkom prístupe k tejto minci. Čím jednoduchšie je mince nakúpiť a obchodovať s nimi, tým väčší balík peňazí sa do takéhoto obchodu môže vložiť.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.