Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.09.2018, 13:20

Eset chce dobyť japonský trh. V Tokiu otvoril novú pobočku

  • Eset už od roku 1987 vyvíja bezpečnostný softvér pre domácich aj firemných užívateľov.
  • Centrálu má v Bratislave.
  • Celosvetovo má zhruba 20 kancelárií.
  • Tokijská kancelária Esetu má posilniť pozíciu firmy na japonskom trhu
Eset chce dobyť japonský trh. V Tokiu otvoril novú pobočku
Zdroj: HN/Peter Mayer

Antivírusová spoločnosť Eset založila v Japonsku spoločný podnik s firmou Canon IT Solutions (CITS).

Tokijská kancelária Esetu má posilniť pozíciu firmy na japonskom trhu a uviesť naň novo vyvíjané bezpečnostné riešenie pre firemných zákazníkov i domácnosti. Eset to dnes oznámil v tlačovej správe.

Eset, ktorý má centrálu v Bratislave a v Česku prevádzkuje tri vývojové centrá, má celosvetovo zhruba 20 kancelárií. "Po vstupe spoločnosti na japonský trh, ku ktorému došlo už v roku 2003, je vznik samostatnej kancelárie v Tokiu silným záväzkom pre rozvoj kybernetickej ochrany v Japonsku a inovácie našich riešení ruka v ruke s rastúcimi potrebami našich zákazníkov," uviedol generálny riaditeľ Esetu Richard Marko .

Posilnenie pozície na trhu

Canon je pre Eset v Japonsku exkluzívnym partnerom a pomôže mu posilniť pozíciu na trhu čoby dodávateľa jednoduchých bezpečnostných riešení.

Cieľom tokijského zastúpenie je zvýšiť povedomie o značke, dostupnosť produktov spoločnosti a získavať spätnú väzbu od zákazníkov.

Novú pobočku povedie Hiroya Kuroda, ktorý má za sebou takmer dvadsaťročné skúsenosti v oblasti IT a softvéru.

Desiatky miliónov užívateľov

Eset už od roku 1987 vyvíja bezpečnostný softvér pre domácich aj firemných užívateľov. Tých má v súčasnosti vyše 100 miliónov.

Spoločnosť má lokálne zastúpenie v Prahe, celosvetovú centrálu v Bratislave a disponuje rozsiahlou sieťou partnerov vo viac než 200 krajinách sveta.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.