Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.09.2018, 12:17

Megafúzia za miliardy. Vznikne najväčší ťažiar zlata na svete

S akciami zlúčeného podniku sa bude obchodovať na burzách v Toronte a New Yorku.

Megafúzia za miliardy. Vznikne najväčší ťažiar zlata na svete
Zdroj: Reuters

Kanadská ťažobná spoločnosť Barrick Gold sa dohodla na spojení s konkurentom Randgold Resources. Transakcia v hodnote 18,3 miliardy dolárov vytvorí najväčšieho prevádzkovateľa ťažby zlata na svete, uviedol Barrick v dnešnej tlačovej správe.

Akcionári spoločnosti Barrick budú podľa dohody vlastniť zhruba dve tretiny zlúčeného podniku, zatiaľ čo akcionárom firmy Randgold bude patriť zhruba jedna tretina.

Spoločnosť Randgold pôsobí v Afrike a s jej akciami sa obchoduje na londýnskej burze. Podľa dohody o fúzii akcionári Randgold za každú svoju akciu obdržia 6,1280 akcie Barrick.

S akciami zlúčeného podniku sa bude obchodovať na burzách v Toronte a New Yorku. Zlúčený podnik bude ťažiť cez 6,5 milióna uncí zlata ročne, čo je viac ako jeho najbližší konkurent, firma Newmont obchodovaná na newyorskej burze, poznamenal ekonomický denník Financial Times.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.