Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.09.2018, 09:35

Spoluzakladatelia Instagramu v spoločnosti končia. Chcú pauzu a tvoriť niečo nové

Marck Zuckerberg ocenil dvojicu ako mimoriadnych produktových lídrov.

Spoluzakladatelia Instagramu v spoločnosti končia. Chcú pauzu a tvoriť niečo nové
Zdroj: Reuters

Spoluzakladatelia sociálnej siete na zdieľanie fotiek Instagram Kevin Systrom a Mike Krieger odchádzajú z vedenia spoločnosti. Dôvod podľa agentúry Reuters nepovedali, Systrom však na svojom blogu uviedol, že si chcú oddýchnuť a potom sa opäť venovať tvorivosti.

Šéf spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg, ktorá sieť v roku 2012 kúpila, dvojicu podľa AP ocenil ako mimoriadnych produktových lídrov. Uviedol tiež, že sa teší na to, čo sa dvojica pripravuje vytvoriť.

"Mike a ja sme vďační za posledných osem rokov v Instagrame a šesť rokov s facebookovým tímom," uviedol Systrom. "Začínali sme s 13 ľuďmi a prešli sme k viac ako tisícke, s kanceláriami po celom svete," poznamenal s tým, že sú teraz s Kriegerom pripravení na novú kapitolu.

Z oznámenia podľa Reuters nevyplýva, kedy dvojica firmu opustí, podľa Instagramu to ale bude čoskoro.

Instagram, ktorý v roku 2012 kúpila spoločnosť Facebook za jednu miliardu dolárov sa rozrástla do služby, ktorú ľudia využívajú pre zdieľanie krátkych videonahrávok a posielanie odkazov. Pôvodne bola sociálna sieť využívaná len na zdieľanie fotografií. 

Facebook je najväčšia sociálna sieť na svete, má 2,23 miliardy aktívnych užívateľov mesačne. V poslednej dobe sa však firma dostala pod paľbu kritiky kvôli nedostatočnej ochrane súkromia a kontrole zverejňovaného obsahu.

Téme Facebooku sme sa venovali aj vo videu so siedmymi krokmi ako si zabezpečiť súkromie:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.